Wylewki anhydrytowe w lofcie oraz mieszkaniu
Posadzki anhydrytowe w bloku oraz apartamencie
Podłoga jest jednym spośród najistotniejszych wątków budowy. Rzeczą składową rozstrzygającą o jej jakości jest wylewka. Dobrze zrobiona wylewka powinna być wolna od pęknięć, równa, odporna na zabrudzenia a do tego względnie natychmiast wysychać.
W przypadku ogrzewania spod paneli wylewka musi przewodzić ciepło armatury grzewczej.
Doskonale płaskie oraz gładkie podłogi
Zaletą wylewki anhydrytowej jest niemal idealnie prosta a także gładka nawierzchnia. Ciekła forma wylewki anhydrytowej dodaje jej rzeczywiste cechy samopoziomujące, co umożliwia uzyskać nienagannie proste a do tego gładkie powierzchnie. Wykonanie wylewki jest niesłychanie proste. Nie wymaga wykorzystywania profesjonalnych narzędzi, dlatego da radę ją przygotować samodzielnie, redukując przy tym koszt prac budowlanych. Na powierzchni wylewki anhydrytowej nie tworzy się powłoka spieku, innymi słowy nie wymusza ona specjalistycznego szlifowania.
Krótki etap realizacji
Wylewkę anhydrytową realizuje się niesłychanie sprawnie i szybko. Cykl budowy mieszkań uległ w ubiegłych latach wyraźnemu skróceniu. Zarówno inwestor jak i budowlaniec szuka technologii, która gwarantuje zrealizowanie zaplanowanego celu przy jak najkrótszym terminie realizacji. Zaimplementowanie wylewki anhydrytowej daje możliwość przygotowania dużych przestrzeni w niedługim czasie oraz przy zaangażowaniu relatywnie niedużych nakładów robocizny.
Krótki czas schnięcia
Nadzwyczaj znaczącą cechą charakterystyczną wszelkich wylewek anhydrytowych jest krótki okres schnięcia. Uzależniony on jest od 3 kluczowych czynników: gramatury wylewki, temperatury otoczenia plus ruchów powietrza. Wysokie właściwości wytrzymałościowe wylewek anhydrytowych skutkują, iż mamy możliwość przygotowywać je w delikatniejszych warstewkach (dla przykładu. na powierzchni styropianu starczy tylko trzy i pół mm). Wylewki anhydrytowe w odróżnieniu od cementowych nie wymuszają periodu konserwacji. Przekłada się to na to, że zaraz po dwóch dobach od wylania da radę dom wietrzyć, tworząc cugi.
Podsumowując, minimalna grubość a także opcja względnie ekspresowego wietrzenia sprawiają, iż czas wysychania wylewek anhydrytowych ulega drastycznemu skróceniu w porównaniu do tradycyjnych wylewek cementowych. W przypadku wylewek anhydrytowych przygotowanych na ocieplaniu podłogowym okres wysychania jest jeszcze krótszy, bowiem już 7 dni od przygotowania można włączyć ogrzewanie (wylewki standardowe po 28 dobach). Szybszy czas suszenia wylewki oznacza możliwość spieszniejszego zainicjowania działalności okładzinowych, a co za tym idzie skrócenie czasu ukończenia budowy.